Kwiaty Rzeszowa - dzieło pracowników Zakładu Zieleni


  • Takich ślicznych pelargonii nigdzie nie oglądałam... Kompozycje zieleni i kwiatów na pasach między ulicznych - to prawdziwe dzieła sztuki... Takimi słowami komplementują przyjezdni piękny, ukwiecony Rzeszów. To, obok innych elementów składających się na obraz czystego i przyjaznego miasta, wyznacznik prezydentury Tadeusza Ferenca.
    Na wiosnę, uśmiechają się do rzeszowian krokusy zdobiące miejskie ronda, potem ustępują miejsca bratkom i tulipanom, przez całe lato cieszą oczy kwitnące pelargonie, z kolei, aż do samych mrozów towarzyszą nam wesołe chryzantemy. Te różnokolorowe cudeńka są efektem pracy 60 - osobowej załogi Zakładu Zieleni MPGK.
  • Nasi ludzie są prawdziwymi miłośnikami kwiatów i zieleni, a także autentycznymi fanami swego miasta. W przeciwnym razie, nie wkładali by tyle serca i poświęcenia w codzienną pracę - komentują wyczyny swych podwładnych szefowie poszczególnych rejonów: Danuta Visor, Anna Popiołek i Jan Dziadosz, zarazem zawiadujący Zakładem. Całe ich "gospodarstwo" zajmuje obszar ponad 200 ha - parków, zieleńców, zieleni przyulicznej.
    Spotykamy ich na ulicach Rzeszowa przez całą dobę. W nocy podlewają roślinki w amplach i kwietnikach oraz opróżniają kosze na śmieci, w dzień - koszą, podcinają, zasilają, zbierają odpady, dokonują nowych nasadzeń.
    W ostatnich tygodniach, sporo czasu i energii zajmuje im urządzanie kolejnego, nowego miejsca rekreacji rzeszowian. Jest nim, położony nad Wisłokiem, od ul. Podwisłocze, park aktywnego wypoczynku wraz ze ścieżką zdrowia. Po parkach Kmity czy Sybiraków, po nowych fontannach, będzie to kolejny powód do satysfakcji mieszkańców Rzeszowa. Władze miasta zapowiadają kompleksową rewitalizację "starych" parków: przy ul. Pułaskiego (Park Jedności Polonii z Macierzą), dominikańskiego (Park im. Inwalidów Wojennych), a także przy ul. Dąbrowskiego (Ogród Miejski "Solidarności"). Już niebawem, ruszyć mają roboty przy Pułaskiego. Zapewne nie zabraknie w nich również pracowników Zakładu Zieleni MPGK. Przedsięwzięcia te przysporzą Rzeszowowi nowych atutów w rywalizacji o miano najbardziej gospodarnego i czystego miasta w Polsce.
 
Kwiecisty herb Rzeszowa
Wiosną witają przyjezdnych bratki ułożone w kształt herbu Rzeszowa.
 
Rzeszowskie rondo
Miejskie ronda o każdej porze roku prezentują się okazale.
 
Latarnie w pelergoniach
Wiszące pelargonie to chluba miasta. Zawładnęły rzeszowskimi lataniami wraz z prezydenturą Tadeusza Ferenca.